W sobotę, 7 grudnia, Cypr wzbogaci się o kolejną nurkową atrakcję! Już jutro w ostatni rejs wyruszy statek MV „Elipda”, którego celem jest uprzednio przygotowany kawałek morskiego dna w pobliżu miejscowości Larnaka.

Nowy wrak poszerzy listę podwodnych atrakcji Cypru i z pewnością stanie się powodem wizyty wielu nurków z Europy i całego świata. „Elipda” została oczyszczona i przygotowana, tak, aby nie stanowić zagrożenia dla lokalnej fauny i flory, ale również by eksploracja jej wnętrza nie nastręczała problemów.

Wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne i ciekawe rzeczy związane z nurkowaniem, nie może oczywiście zabraknąć ekipy DIVERS24! Dlatego również jutro będziemy na miejscu, by przyglądać się na żywo, jak przebiega zatapianie statku.

Zatopienie statku MV „Elipda”, to kolejny przykład działań, które stymulują nie tylko rozwój lokalnej gospodarki, ale stają się również bodźcem dla podwodnego ekosystemu. Tak duży obiekt zostanie zaadaptowany przez faunę i florę, stając się prawdziwym epicentrum morskiego życia.

Już niebawem na naszych łamach zamieścimy obszerny materiał, dokumentujący cały proces zatapiania wraku.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =